WordPress 4.9.5 – aktualizacja z dnia 3 kwietnia 2018

Szacunkowy czas czytania: < 1 minuty

 

Wczoraj (3 kwietnia 2018) wyszła nowa aktualizacja WordPressa – wydanie 4.9.5.
Strony, które mają włączoną opcję automatycznej aktualizacji zostały zaktualizowane dziś w nocy.

Co wnosi nowe wydanie?

Na oficjalnej stronie WordPress.org czytamy, że jest to wydanie poprawiające bezpieczeństwo i błędy. Zaimplementowano trzy aktualizacje bezpieczeństwa, m.in. użycie bezpiecznych przekierowań dla strony logowania, gdy połączenie szyfrowane SSL jest wymuszone.

Dodatkowo poprawiono 25 błędów, m.in. lepsza kompatybilność z PHP 7.2, kadrowanie mediów, poprawki w motywie Twenty Seventeen i dla REST API.

Smaczkiem jest ticket dotyczący wtyczki Hello Dolly, która jest domyślnie dołączana do paczki instalacyjnej WordPressa. Oczywiście nie każdy zgłoszony ticket jest brany pod uwagę przy aktualizacjach (ale ten został).
Oto on:

„Keep Hello Dolly from displaying sexist text in the admin”

(Nie pozwólcie Hello Dolly wyświetlać seksistowskiego tekstu w panelu administracyjnym).

Dla niezorientowanych tłumaczę, że wtyczka Hello Dolly towarzyszy WordPressowi od 2004 roku i nie ma szczególnego zastosowania. Wtyczka wyświetla losową linijkę piosenki Hello Dolly Louisa Armstronga i stała się już „wtyczkowym” symbolem WordPressa. Hello Dolly ma tyle samo fanów, co przeciwników. Na oficjalnej stronie zebrała ponad 100 ocen 1-gwiazdkowych. Użytkownicy skarżą się, że osoby początkujące nie wiedzą do czego ona służy. Bardziej zorientowani w temacie, po instalacji WordPressa po prostu ją od razu usuwają.