Testaton 2020 i webinar o pracy pentestera

Szacunkowy czas czytania: < 1 minut

 

W dniach 23-29 marca 2020 odbywa się Testaton 2020 – maraton testowania oprogramowania. Jeszcze przed epidemią koronawirusa, prelekcje były zaplanowane w trybie zdalnym. Jedynie warsztaty miały odbyć się stacjonarnie, ale koniec końców odbywają się online.

Chciałabym napisać parę słów na temat webinaru, który odbył się w piątek 27 marca 2020. Prowadziła go Klara Trzcińska, a dotyczył pracy pentestera. Prelegentka przybliżyła charakter pracy na tym stanowisku, opisała i pokazała praktyczne przykłady użycia kilku narzędzi (m.in. Burp oraz Beef). Była też mowa o najbardziej popularnych podatnościach oraz o tym gdzie zacząć legalnie ćwiczyć umiejętości.

Bardzo cennym elementem webinaru był zakres podstawowych testów bezpieczeństwa wraz z przykładami. Informacje te mogą być szczególnie przydatne dla początkujących lub aspirujących pentesterów.

Nagranie (oraz pozostałe prelekcje maratonu) są dostępne na profilu firmy Sages – organizatora Testatonu.

Natomiast pełną prezentację wyświetlaną na webinarze znajdziecie na Githubie prelegentki (pliki należy ściągnąć w paczce ZIP, rozpakować i odpalić w przeglądarce plik index.html).